18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja Teatrikohvik
19:00 Algab kontsert, vaheaeg 30 minutit.
Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame
20:50 Orienteeruv lõpp
Arvo Pärt (1935)
“Cantus Benjamin Britteni mälestuseks” (Cantus in Memoriam Benjamin Britten; 1977/1980)
Benjamin Britten (1913–1976)
“Noorte teejuht orkestri juurde“ (“Variatsioonid ja fuuga Purcelli teemale”), op 34 (1946)
Gustav Holst (1874–1934). “Planeedid” (The Planets (1914–1916)
Koos Duncan Coppi filmiga The Planets – An HD Odyssey
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NIKOLAI ALEKSEJEV
Mitmete kosmoseteemaliste filmide loojana tuntust kogunud režissöör Duncan Coppi ja USA Riikliku Aeronautika- ja Kosmosevalitsuse NASA koostööna valminud film “Planeedid – HD Odüsseia” pakub koos Gustav Holsti suurteosega “Planeedid” põnevat uuematel kosmoseuuringutel põhinevat vaatemängu.
Holsti loodud planeetide muusikalised portreed on oma rikkaliku orkestratsiooni ja meeldejäävate meloodiatega köitnud publiku meeli juba ligi sada aastat. Lisaks menule kontserdilavadel on see muusika olnud aluseks ka arvukatele Hollywoodi filmide soundtrack’idele.
Pärast Holsti ja Coppi ühisteose esiettekannet kirjutati The New York Times’is: “Omavahel olid ühendatud kulguritelt ja satelliitidelt tehtud fotod, radaripildid ja arvutigraafika, mis lõi vaatajale mulje hiiglaslike viljatute maastike kohal tiirlevatest planeetidest.” Briti ajalehes The Scotsman nimetati seda muusika ja filmi sümbioosina valminud multimeediaetendust lausa “taevas sõlmitud abieluks”.
Kontserdi esimene pool on pühendatud briti muusika suurkujule Benjamin Brittenile. “Cantus Benjamin Britteni mälestuseks” keelpillidele ja kellale on Arvo Pärdi üks esimesi tintinnabuli-stiilis teoseid. Oma kuulsa “Noorte teejuhi orkestri juurde” kirjutas Britten Londoni Sümfooniaorkestri muusikaharidusliku dokumentaalfilmi “Orkestriinstrumendid” jaoks, mille eesmärgiks oli õpetada kuulama ja märkama sümfooniaorkestri erinevaid pille ja pillirühmi.
Juhatab ERSO endine peadirigent, aastaid tihedalt Peterburi Filharmoonia sümfooniaorkestriga seotud olnud Nikolai Aleksejev, kes on kõigi Moskva ja Peterburi tähtsamate sümfooniaorkestrite kõrval juhatanud ka paljusid välisorkestreid ning andnud kontserte Euroopas, Jaapanis ja Ameerika Ühendriikides.
- Vanusepiirangut ei ole
- Soodustused õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele
- Kodulehel toodud täishinnad
- Hilinejaid saali ei lubata!
- Pildistamine ja filmimine pole lubatud
- Ratastoolis külastaja piletitellimus saata info@piletilevi.ee
- I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire
Korraldaja:
SA Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja Eesti Kontsert
+372 61 47 787
Alexela Kontserdimajas toimuvatele üritustele on võimalik pileteid osta:
- Piletilevi kassast Solaris Keskuse I korrusel
- Piletilevi e-poest www.piletilevi.ee
- Statoili jaamadest üle Eesti
- Selveritest üle Eesti
Piletilevi müügipunktidest ostetud pileti hinnale lisandub üldjuhul teenustasu 0,90 € pileti kohta.
Alates 06.06.2016 rakendub Piletilevi.ee internetipoe kasutamise teenustasu 0,50 € pileti kohta. Ilma teenustasuta saab soetada pileteid järgmistest kassadest: http://www.piletilevi.ee/est/uldinfo/kuidasosta/teenustasud/
Eriürituste piletite teenustasude suurused võivad olla erinevad.
Piletimaailmast ostetud netipileti võib külastaja vahetada turvamärgistusega pileti vastu Piletimaailma müügipunktides. Prinditud pilet tagab sissepääsu üritusele!
NB! Kui Teil ei ole võimalust e-piletit printida, siis jätke meelde valitud ürituse andmed. Pileti saate Piletimaailma müügipunktist kätte, kui esitate ürituse andmed ja isikut tõendava dokumendi.
Kohapealt on võimalik pileteid osta Piletilevi kassast Solaris Keskuse I korrusel.
Täiendavat infot ürituste ja piletite kohta saab:
Sulge piletiinfo