Tehniline info

ALEXELA KONTSERDIMAJA

Ehitus algas 2007. aasta kevadel ja 2009. aasta oktoobris toimus pidulik avamine.

Kontserdisaal

Kontserdimaja saalis on 1829 istekohta, jagunedes 4 korruse vahel alljärgnevalt: parteris 1030, 1 rõdul 491 ja 2 rõdul 308 istekohta. Osaline istmete eemaldamine annab täiendavaid võimalusi ürituste korraldamisel, kas seisva publiku kaasamise või muude lahendustena.

Lavatehnika

Projekteerimisel arvestati esinemislava ja sealse lavatehnika multifunktsionaalsust ja eripäraste etenduste vajadusi. Kogu lavatehnoloogia tarnis ja paigaldas Prantsuse ettevõtte Caire.

Esinemislava numbrites:

  • lavatorni kõrgus on 30 meetrit,
  • lavaportaali kõrguse 9 meetrit ja laius 20 meetrit,
  • lava kogupindala on 252 ruutmeetrit ehk 18 m lai ning 14 m sügav,
  • portaali taga eesriide ees asub 19 m × 10 m suurune ekraan,
  • kogu lava on musta värvi ja varustatud professionaalsetele nõuetele vastavate kardinatega,
  • laval on ka must ja valge motoriseeritud tagahorisont ning 31 käsitsi opereeritavat stanget dekoratsioonidele

Nii vertikaalselt kui horisontaalselt avanev lava eesriie on 27 meetrit pikk ja kaalub 2000 kilo.

Orkestriauk

Lava ees asub ka liikuv kaarjas eeslava, mida saab kasutada lähtuvalt vajadusest kas eeslavana või tavalise põrandana. Kui eeslava liigutada madalamasse asendisse, avaneb orkestriauk, mis võib mahutada kuni 75 muusikust koosneva orkestri.

Valgustus

Lava kohal asuvad lavavalgustuse tarbeks kaks motoriseeritud 20 meetri pikkust valgusraami, tõstejõuga on 2000 kg. Teatrisaali lakke on rajatud eriti suure kandevõimega üleni klaasist ning ümbritseva õhuruumi suhtes kinnine müravaba valgussild. 240 juhtkanalit ja professionaalne digitaalselt juhitav valgustipark tagab kvaliteetse valguslahenduse.

Akustika ja helisüsteem

Saali akustikale ja selle mitmekesistele kasutusvõimalustele erinevate artistide ja ürituste teenindamisel on pööratud erilist tähelepanu. Koostöös Meyer Sound Laboratories spetsialistidega on paigaldatud statsionaarne võimendussüsteem milline baseerub MICA ja M’elodie kõlarite lahendusel. Akustiliste kontsertide ja ürituste tarbeks aga esmakordne ja omanäoline elektroakustika süsteem, “Meyer Sound’s Constellation”. Helireźissööri kasutada on 72 kanaliga digitaalne mikserpult firmalt Digidesign. Pro Tools salvestustuudio loob ka võimalused kvaliteetsete helisalvestuste tegemiseks.