28. detsembril külastab Eestit Harlemi Gospelkoor

See maailmakuulus afro-ameerika gospelkoor on tõeliselt ära teeninud veel oma teisegi nime – Harlemi Inglid.

Imekaunis, aastalõpu meeleollu ülihästi sobiv kontsert on pühendatud hiljaaegu muusikamaailmast lahkunud andeka lauljanna Whitney Hustoni mälestusele ja toimub Nokia Kontserdimaja laval.

Harlemi Inglite esinemine ja sütitavalt rõõmus muusika ei eelda sugugi vaid sügavalt religioosset publikut. Harlem Gospel Choir – on vapustav kollektiiv, kellel jagub sütitavat energiat ja imelist huumorit igaühe ja kõigi jaoks. Lauljad võluvad publikut esimestest nootidest ja see huvi ei kustu kontserdi lõpuni. Esitatakse nii bluusi, džässi, spirituaale, kuid põhilise osa koori repertuaarist hõlmab siiski gospel, millel juured afro-ameerika evangeelses laulutraditsioonis. Just gospel on sünnitanud sellised populaarsed stiilid nagu soul ja R’n’B, аga avaldanud ülisuurt mõju ka džässi ja bluusi arengule. Koor esitab lisaks eelmainitule oma kordumatus maneeris alati ka versioone kõige erinevamatest tuntud lauludest.

Oma tegevust alustas gospelkoor 1986. aastal New Yorgi legendaarses Cotton Clubis.

Lauljad kogus kokku kuulus vokalist Alan Bailey, et väljendada oma austust doktor Martin Luther Kingi tegevusele. Harlem Gospel Choir on sellest ajast saati jäänud hea tahte saadikuks, kelle tegevuses on saavutanud erilise koha heategevuskontsertide läbiviimine.

Esinetud on tuntud vokalistidega ja osaletud maailma suurimal Harlemi Džässifestivalil.

Praegu laulab Harlemi Gospelkooris 11 lauljat, kellest igaüks esineb ka solistina. Koori valitud lauljad on pärit Harlemi parimatest kirikukooridest.

Harlemi Inglid on esinenud oma lauludega nii kontsertsaalides ja ka Ameerika, Suurbritannia, Prantsusmaa, Itaalia, Jaapani, Martinique’i, Korea, Iirimaa suurte linnade väljakutel. Harlemi Gospelkooril on olnud au esineda ka Vatikanis Rooma paavsti Joan Paulus II ees. Koos Paul McCartneyga salvestas koor albumi “Yellow Submarine”. Koor on laulnud koos selliste tähtedega nagu Diana Ross, Avril Lavigne, U2, Harry Belafonte ja Jenny Glover, „Gorillaz”, Cyndi Lauper ja paljude teistega.

Harlem Gospel Choir püüdleb oma loomingus pidevalt armastuse, rahu, harmoonia, kultuuride ja rahvaste edendamise suunas. Koor tõuseb esile oma tantsulise liikumise, spontaansete repliikide ja improvisatsiooniga.

Harlemi Inglite emotsionaalsed, positiivsest energiast laetud laulud tungivad sügavalt hinge ja tõstavad meid kõiki ennenägematutesse kõrgustesse.

Osta pilet Ticketprost

Täiendav info Pelata Parhaat Raaputusarvat Online | Ilmaiset Ja Oikea Raaha Raaputusarvat