Robert Lepage’s “Far Side of the Moon” 01.10.2013, Nokia Kontserdimajas

Meil on hea meel teha koostööd Linnateatriga, mille uue teatrihooaja üks tähtsündmusi on maailmakuulsa lavastaja Robert Lepage’i suurejoonelise lavastuse „Kuu tagumine külg“ külalisetendus 1. oktoobril Nokia Kontserdimajas. Lepage on hetkel maailma omanäolisemaid loojaisiksusi, kelle lavateost on Linnateater soovinud Eestisse tuua pea kümme aastat. Äsja, veebruaris võitis ta maineka Glenn Gouldi preemia, mida peetakse kultuurimaailma Nobeliks.

„Moodsa visuaalse teatri alkeemik“ – John O’ Mahony, The Guardian

Lepage’i tuntuim lavastus „Kuu tagumine külg“ on suurepärane kontsentraat tema erinevatest annetest. Lepage’ile omaselt on selles ühendatud filosoofiline lugu ja nutikad tehnilised lahendused. „Kuu tagumist külge“ mängitakse vaid ühel korral, 1. oktoobril Nokia kontserdimajas.

„Lummav teatriteos, mis muudab universumi meie jaoks arusaadavamaks ja samal ajal ka salapärasemaks. Kunstilt on raske rohkem nõuda.“ – Ed Siegel, Boston Globe

„Kuu tagumist külge“ on tänaseks mängitud rohkem kui 50 maailma linnas, Euroopas viimati 2011. aastal festivalil Wiener Festwochen. Väliselt suurejooneline ja samal ajal intiimne lugu räägib kuu vallutamisest Külma sõja ajal ning kahe lahkukasvanud venna eneseotsingutest. (Muuhulgas on tegelaste hulgas Nõukogude kosmonaut Aleksei Leonov). Näitleja Yves Jacques mängib mõlemaid vendasid ning veel terve plejaadi erinevaid rolle, luues lavastaja abiga Lepage’ile omase tervikliku, rikkaliku ja üllatusi täis universumi. Visuaalset elamust täiendab Laurie Andersoni ulmeline muusika.

„Väga huvitav kombinatsioon vilunud käsitöölisest ja filosoofilisest mõtlejast.“ – Philip Fisher, British Theatre Guide

Lepage’i autorilavastused äratasid varakult rahvusvahelist tähelepanu oma loomingulisuse ja innovatiivsete tehnoloogiliste lahenduste poolest. Prantsuse kanadalane Lepage on olnud Ottawas rahvusliku teatri kunstiline juht ning muuhulgas esimene põhjaameeriklane, kes lavastanud Londoni Royal National Theatre’is Shakespeare’i. Tundliku natuuriga Lepage’i on laval huvitanud inimese kohaotsingud maailmas, identiteediküsimused ja moodsa elu problemaatika. Seejuures tegutseb ta tihti ise nii näitekirjaniku, lavastaja, näitleja kui ka lavakujundajana. Tema viimane hiigelprojekt, Wagneri ooperitetraloogia „Nibelungide sõrmus“ tekitas oma tehnoloogilise lahendusega New Yorgi Metropolitan Operas palju kõmu ja vastakaid tundeid. Muuhulgas nõudis Lepage’i mastaapne, 45 tonni kaaluv lavakujundus ooperimajale terasest lisatugevduste paigaldamist.

„Kunstnik, kelle unistused on laiendanud võimalikkuse piire ja kelle tööd ei mahu ühtegi kategooriasse.“ – Brian Levine, Glenn Gould’i fond

Lisaks teatrile on ta lavastanud videoinstallatsioone, filme, oopereid, rokk-kontserte. Viimaste hulka kuuluvad näiteks Peter Gabrieli kaks maailmaturneed. 2008. aastal valmis Lepage’i käe all maailma suurim videoinstallatsioon „Image Mill“, 600 meetrit lai ja 30 meetrit kõrge – kodulinna Quebec’i 400. sünnipäevaks projitseeris ta sadama silohoonetele kujutisi linna ajaloost. Lepage on lavastanud ja kujundanud Eestiski käinud maailmakuulsa Cirque du Soleil tükke, muuhulgas jookseb tema püsišõu „Ka“ Las Vegases. Eesti publik nägi Lepage’i lavateost novembris 2012 CC Plaza ekraanil, kui New York Metropolitan Operast kanti üle tema ooperit „Tempest“ Shakespeare’i ainetel.

 

„Kuu tagumine külg“ („The Far Side of the Moon“)

  • Robert Lepage / Ex Machina
  • Autor ja lavastaja: Robert Lepage
  • Esitab: Yves Jacques
  • Originaalmuusika: Laurie Anderson
  • 1. oktoobril kell 19.00 Nokia kontserdimajas
  • Kestus: 2h 15min

Etendust mängitakse inglise keeles, eesti- ja venekeelse tõlkega.
NB! Lavastuses kasutatakse eriefekte ja sigaretisuitsu!

OSTA PILET SIIT

Piletid on müügil Ticketpro internetipoes aadressil www.ticketpro.ee, kõigis Ticketpro müügipunktides, Eesti Kontserdi kassades, Statoili teenindusjaamades, Selverites ning valitud Eesti Posti kontorites üle Eesti.