Viiuldaja NIGEL KENNEDY kontserdil astub publiku ette ka ILJA KOZLOV

5. novembril 2013 esineb Nokia Kontserdimajas üks läbi aegade edukamaid ning bravuurikamaid viiuldajaid Nigel Kennedy koos keelpilliorkestriga ning juba noorelt tunnustatud vene viiulivirtuoos Ilja Kozlov.

Nigel Kennedy

Ligi 30. aastase karjääri jooksul on  Kennedy esinenud mitmete tipporkestritega ning teeninud lugematul arvul auhindu.

Kennedy, kuulsa viiuldaja Yehudi Menuhini armastatumaid õpilasi, kes on viiuldajana võitnud aasta albumi Grammy, astub üle pika aja parimas vormis oma austajate ette, et esitada koos oma keelpilliorkestriga ANTONIO VIVALDI loomingut.

Lapsgeeniuseks nimetatud Kennedy esimene plaat ilmus juba 1984 ning viis aastat hiljem lindistatud Vivaldi “4 aastaaega” valitses Suurbritannia klassikalise muusika edetabeleid üle aasta. Nigel Kennedy album “4 aastaaega” on tänini üks edukamaid klassikalise muusika salvestusi läbi aegade.

Ilja Kozlov

Ilja Kozlov sündis 1983. aasta novembris viiuldajate peres. 6-aastaselt astus ta muusikakooli L. Ivastšenko klassi. Saades suurepärase viiulimängu koolituse, lõpetas Kozlov St. Peterburgi Konservatooriumi V. Ovtšareki juhendamisel.

Tänu suurepärasele koolitusele on Ilja Kozlov võitnud lugematul hulgal rahvusvahelisi võistlusi ja festivale  – J. Mravinski-nimeline muusikafestival (St. Peterburgis 1996, I koht), Tšaikovski-nimeline noorte viiuldajate konkurss (St. Peterburgis, 1997, III koht), Andrea Postakkini võistlus Itaalias (2000, I koht ja Grand Prix).

2002. aastal võitis Ilja Kozlov Juri Temirkanovi fondi auhinna.

Ilja Kozlov on esinenud mitmetel muusikafestivalidel, sh. Rotterdami Filharmoonia Gergievi Festival, festival Musical Olympus St. Peterburgis jm. Ta on osalenud ka Boris Kushniri ja Zakhar Broni meistriklassides.

Ilja Kozlov on esinenud paljudes Euroopa riikides (Saksamaa, Hispaania, Austria, Holland, Poola, Eesti jne) nii sooloartistina kui ka kammermuusikuna. Ta on mänginud koos mitmete orkestrite ja dirigentidega nagu Juri Temirkanov, Leo Kremer, Nikolai Alexeev, Domian Iorio, Ravil Martinov jpt. Praegu võtab ta aktiivselt osa St. Peterburgi kontserdielust ja ta on St. Peterburgi Filharmoonikute viiuldajate grupi juht.
KONTSERDI LISAINFO

OSTA PILET SIIT